مجتمع صنعتی رضا
جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل سقفی دو پل دارای دو بوم اصلی می باشد که وینچ اصلی به همراه راهبر عرضی بر روی بوم ها قرار می گیرد.جرثقیل سقفی  دو پل در سالن ها و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.جرثقیل سقفی دو پل

 در  این نوع جرثقیل ها همانند جرثقیل تک پل ،دو ریل موازی در طول سالن بر روی کله گاوی (crane support) قرار  می گیرند که جرثقیل دو پل بر روی این ریل ها بصورت طولی حرکت میکند.

جرثقیل سقفی دو پل با توجه به دهانه و ظرفیت حمل بار طراحی می گردند و بوم های اصلی در دهانه و ظرفیت های پایین می توانند بصورت تیرآهن های صنعتی استفاده گردند.اما در ظرفیت های بالا بوم های اصلی بصورت باکس طراحی می گردند.بر روی بوم های اصلی چهارپهلو نصب می گردد که به عنوان راهنمای حرکت راهبر عرضی در طول بوم اصلی استفاده می شود.

مزایای جرثقیل سقفی دو پل :

بهترین راه حل برا ی جابجایی مواد در سالن‌هایی است که دهانه و ظرفیت بیشتری مورد نیاز می‌باشد.این نوع جرثقیل‌  ارتفاع و عرض بیشتری را در سالن جهت جابجایی پوشش میدهد.(به این دلیل که قلاب بین دو بوم اصلی قرار میگیرد و راهبر عرضی بصورت کامل بر روی دو بوم حرکت میکند)در این نوع جرثقیل طراحی و محاسبه و ساخت سازه بسیار حائز اهمیت می باشد،بدین معنا که وزن مرده در سازه باید به حداقل برسد و در نتیجه فشار کمتری به سالن و ریل های طولی وارد شود و همچنین از لحاظ اقتصادی به صرفه تر باشد.

همچنین در جرثقیل دو پل قابلیت نصب راهرو و پاگرد وجود دارد که این امر باعث سهولت در دسترسی به کالسه عرضی و اجزا و قطعات جرثقیل و همچنین آسان شدن تعمیر و نگهداری جرثقیل می گردد.همچنین این راهرو پاگرد امکان دسترسی بسیار مناسبی به سیستم های روشنایی سالن،تاسیسات گرمایشی ،خطوط برق رسان و سیستم های تهویه سالن به کارکنان می دهد.

  • جرثقیل سقفی دو پل حداکثر تا ظرفیت 300 تن و دهانه 50 متر قابلیت ساخت و استفاده دارد.

  • این نمونه از جرثقیل توانایی حمل بار و جابجایی با سرعت بالا را دارا می باشد.

  • جرثقیل دو پل قابلیت حرکت در 3 جهت X،Y و Z را دارند که می تواند بصورت دستی در ظرفیت های پایین(حداکثر 5 تن) و بصورت برقی بنا به نیازها و درخواست مشتری طراحی گردد.

  • قابلیت استفاده در صنایع سنگین و پرکار (صنایع فولاد و ریختگری،کارخانه های سنگبری،کارخانه های سیمان،انبارها و ...)

  • دارای گروهای مختلف کاری با توجه به میزان استفاده و کاربری جرثقیل(طراحی سازه و همچنین انتخاب وینچ،موتور گیربکس ها و تمامی قطعات برقی و مکانیکی  با توجه به کلاس کاری جرثقیل انجام می گردد.)

  • سرعتهای حرکتی مختلف با توجه به کارکرد جرثقیل و تقاضای مشتری(استفاده از دو سرعت کم و زیاد در تمامی جهات و همچنین استفاده از اینورتر )

  • استفاده از میکروسوییچ در تمامی جهات،جهت ایمنی و جلوگیری از صدمات و خسارات حاصل از ضربه

  • سیستم برق رسانی می تواند بصورت کابل تخت و ریل گالوانیزه یا بصورت شین و باس بار در حرکت های طولی و عرضی اجرا گردد.

  • قابلیت استفاده از وینچ زنجیری و بکسلی

جرثقیل سقفی دو پل 


ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :